Home » Kryminalne, Wirusy » Uwaga! Fałszywe maile o zawieszeniu konta Allegro

Uwaga! Fałszywe maile o zawieszeniu konta Allegro

Jeden z naszych czytelników, użytkownik Allegro, otrzymał maila wysłanego rzekomo przez tę platformę transakcyjną zatytułowanego: „Zawiesiliśmy twoje konto”.

W środku czytamy: „Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.”

Mail wygląda zupełnie wiarygodnie, bez podejrzanych adresów mailowych w stopce. Wszystkie jednak linki zamieszczone w treści, takie jak „Formularz kontaktowy”, „Centrum pomocy”, „Regulamin” nie prowadzą do odpowiednich podstron Allegro, lecz do jednej strony: dachbauwoellner.de/allegro.html., prawdopodobnie zhakowanej strony prywatnej.

Nie zamierzamy sprawdzać, jaki wirus kryje się w zamieszczonym pliku strony i wszystkim użytkownikom Allegro, którzy otrzymali takiego maila, radzimy skasować go, oznaczając jako spam.

Chyba, że ktoś złamał regulamin Allegro i spodziewa się podobnego maila – należy wówczas sprawdzić na podglądzie odnośniki w mailu, nie otwierając ich. Jeśli faktycznie prowadzą do serwisu Allegro, należy się z tym serwisem skontaktować, a przede wszystkim sprawdzić, czy rzeczywiście konto zostało skasowane.

Konto naszego czytelnika jak najbardziej nadal działa…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • email
 • PDF

Jeden komentarz dotyczący Uwaga! Fałszywe maile o zawieszeniu konta Allegro

 1. Już co kilka dni otrzymuję jakieś wirusy w mailach. Trzeba bardzo uważać, bo czasem te maile wyglądają bardzo wiarygodnie. Nie wolno otwierać żadnych linków, żadnych załączników.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.