Home » Konsumenckie » Czesi oburzeni brakiem informacji o skażonej soli. Żądają interwencji UE.

Czesi oburzeni brakiem informacji o skażonej soli. Żądają interwencji UE.

Polskie media nie domagają się wycofania trującej soli i bez protestów akceptują skandaliczne działanie prokuratury, która nie chce ujawnić listy producentów żywności używających skażonej soli.
W rezultacie braku społecznego nacisku  skażona sól nadal znajduje się w dziesiątkach produktów spożywczych, szkodząc polskim konsumentom.
Tego stanu rzeczy nie akceptują inne kraje. Minister rolnictwa Czech, Petr Bendloburzony odmową polskiej prokuratury, zwrócił się do Unii Europejskiej o wydanie nakazu informacji w tej sprawie. Jednocześnie rozważa wprowadzenie zakazu importu żywności z Polski z powodu możliwej obecności dioksyn i innych substancji w zawartej w niej soli.

Postępowanie naszych władz czeski minister nazwał skandalicznym. Do Warszawy została wysłana specjalna delegacja z Pragi, by ocenić, dlaczego polskie władze ukrywają producentów skażonej żywności, ale wróciła nieusatysfakcjonowana, ponieważ  mimo obietnic lista producentów wciąż jest utajniona.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czeski-minister-rolnictwa-zachowanie-Polski-ws-soli-technicznej-to-skandal,wid,14396708,wiadomosc.html?ticaid=1e4a0

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.