Home » Ideologiczne, Polityczne, Prawa obywatelskie » Absurd z tęczą w Warszawie trwa. Władze Warszawy jak postaci z utworów Mrożka lub Barei.

Absurd z tęczą w Warszawie trwa. Władze Warszawy jak postaci z utworów Mrożka lub Barei.

Zdarzenia związane z instalacją tęczy postawionej na Placu Zbawiciela w Warszawie, sięgają szczytów absurdu.
Ponieważ stanowi ona przemyślaną prowokację, postawioną jako homoseksualny symbol na Placu Zbawiciela, naprzeciwko kościoła, wbrew protestom okolicznych mieszkańców i warszawiaków – jest ona co jakiś czas podpalana.

Zamiast przenieść tęczę gdzie indziej, lewicowe władze Warszawy (PO i SLD) uparcie obstają przy prowokowaniu katolików i za pieniądze podatników bez końca odbudowują instalację. W Warszawie krążą dowcipy o firmie zarabiającej krocie na permanentnym odtwarzaniu tęczy. W drugiej połowie 2013 roku odbudowano ją po raz kolejny jako niemal pancerny obiekt, ze specjalnych, niepalnych materiałów, z systemem monitoringu, systemem zraszania przeciwpożarowego i stałym, całodobowym  dyżurem strażników miejskich! Pokazuje to stan umysłowy warszawskich decydentów, godny postaci z Mrożka lub Barei.

Wczoraj (7 sierpnia) nad ranem tęczę znów częściowo spalono, strażnicy miejscy nie zareagowali. Dziś poinformowano o zwolnieniu z pracy dwóch strażników śpiących w radiowozie podczas zdarzenia.
Tęczę prawdopodobnie znów odbuduje się za społeczne pieniądze, chyba że zmienią się skompromitowane już nie tylko tymi działaniami warszawskie władze. W referendum, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku, prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz o mały włos nie została odwołana.

A jeśli szalone władze się nie zmienią? Może zbudują szklaną kopułę, może ogrodzenie pod napięciem, a może wymyślą jeszcze coś, o czym nam się nie śni?

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,straznicy-do-zwolnienia-po-pozarze-teczy-razace-naruszenie-obowiazkow,129774.html

(8.08.2014)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.