Home » Konsumenckie » Oszuści znów atakują klientów banku PKO BP.

Oszuści znów atakują klientów banku PKO BP.

Klienci PKO BP znów muszą mieć się na baczności. Masowo rozsyłane są maile z linkiem do fałszywej strony banku. Maile informują o zablokowaniu konta i konieczności zalogowania się wraz z podaniem kolejnego numeru z karty kodów.

W ten sposób oszuści mogą otrzymać numer klienta, hasło do serwisu oraz kod jednorazowy, który umożliwi im szybkie zalogowanie się do konta i wykonanie operacji przelewu.

Mimo iż bank bezustannie ostrzega przed fałszywymi stronami, wciąż znajdują się ludzie, którzy oddają w ten sposób swoje dane oszustom.

Fałszywa strona wygląda identycznie jak oryginalna strona PKO, jeśli jednak spojrzymy na stopkę z adresem, zobaczymy, że strona jest na obcym serwerze, w naszym przypadku był to adres na stronie ukraińskiej „megaball.ua”:

 

 

Jeśli klient poda swoje dane oszustom, jego oczom, po „zalogowaniu”, ukazuje się strona z prośbą o podanie kodu jednorazowego z karty zdrapki. Na oryginalnej stronie banku takiej podstrony nigdy nie ma.

 

Oszuści nie posiadają bazy danych klientów PKO BP, rozsyłają więc fałszywe maile masowo – co któryś trafia jednak do posiadacza konta w tym banku – jeśli da się on nabrać, może stracić wszystkie pieniądze.

31.07.2014

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.