Home » Ekonomiczne, Konsumenckie, Kryminalne » Samochodowe przekręty na wysokim szczeblu. Jak „współpracują” dealerzy i ubezpieczyciele.

Samochodowe przekręty na wysokim szczeblu. Jak „współpracują” dealerzy i ubezpieczyciele.

Coraz więcej ludzi z duszą na ramieniu oddaje samochód do warsztatu, bojąc się, że zostanie on wykonany nieuczciwie, a dodatkowo samochód zostanie uszkodzony. Coraz częściej przydarza się, że wkrótce po naprawie samochodu niespodziewanie psuje się w nim kolejny element.

Na rynku motoryzacyjnym pojawiło się jednak też inne, niezwykle groźne zjawisko – de facto przestępcza współpraca firm ubezpieczeniowych z autoryzowanymi warsztatami samochodowymi. Dzielą się one wpływami z nienależnie zawyżonych kosztów napraw.

Kierowca, który doznał stłuczki i dokonuje naprawy korzystając z ubezpieczena (nieistotne jest w tym momencie, czy jest to AC, czy OC i czy jest to ubezpieczenie sprawcy, czy poszkodowanego) ze zdumieniem dowiaduje się, że jego naprawa, którą szacował na kilkaset złotych, kosztuje kilka razy więcej. Ponieważ nie musi płacić z własnej kieszeni, najczęściej pomija tę sprawę wzruszeniem ramion.
Jeden z naszych znajomych, którego samochód został lekko uderzony przez samochód innego kierowcy i  naprawiany był w ramach umowy ubezpieczeniowej OC sprawcy – naprawa objęła wymianę oprawki oświetleniowej i tylnego zderzaka (koszt w warsztacie prywatnym ok. 800 zł) – ze zdumieniem ujrzał wkrótce na fakturze rozliczającej warsztat z ubezpieczycielem kwotę… 4000 złotych!
Innemu naszemu znajomemu, któremu ktoś uszkodził przedni prawy błotnik, naprawę wyceniono (w warsztacie dealera) na 2200 zł. Gdy rozliczył ją korzystając z OC sprawcy, po jakimś czasie przez przypadek ujrzał wewnętrzną fakturę rozliczającą dealera z ubezpieczycielem, która opiewała na… 8000 zł!
Najczęściej klient nie jest nawet zaznajamiany z fakturami krążącymi między ubezpieczycielem, a dealerskim warsztatem.

Nienależne zyski dzielone są przez obie strony – a wszystko wrzucone zostaje w ceny ubezpieczeń.
Ponieważ klient nie skarży się, gdyż sprawa nie dotyczy go bezpośrednio, proceder odbywa się bezkarnie.

Powyższe historie znajdują potwierdzenie w relacji początkującego właściciela warsztatu samochodowego, który powtórzył nam następujący dialog::
Gdy wycenił jedną z napraw na 3 tysiące złotych, przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej zwrócił się do niego:
-Czy upadł Pan na głowę? –
Przestraszony właściciel odrzekł: – Za drogo? Nie mogę taniej.
– Coś Pan. – odrzekł ubezpieczeniowiec – Za tanio! Spisujemy umowę na 8 tysięcy! Chyba ma Pan magiczny słupek?
– Jaki magiczny słupek?
– No, jak to jaki? Gdy uszkodzenia są zbyt małe, walisz Pan samochodem w słupek i robisz nowe wgniecenia. Każdy warsztat ma taki słupek.

Co na to wszystko UOKiK i prokuratura?

Przy tego typu przekrętach jakże nieudolnie wyglądają oszustwa w warsztatach samochodowych opisane przez Gazetę Wyborczą…

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,14228956,Przekrety_mechanikow__Mozna_by_ksiazke_napisac__LISTY.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

(10.07.2013)

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • email
 • PDF

7 komentarzy dotyczących Samochodowe przekręty na wysokim szczeblu. Jak „współpracują” dealerzy i ubezpieczyciele.

 1. Witajcie, przestrzegam przed firmą MAR-POL-BUD (www.marpolbud.eu), która podaje, że ma siedzibę (biuro sprzedaży) w Katowicach, ul. Mieleckiego 10/403, NIP 6931401431, REGON 142363110.

  Sprawdziłam z mężem – biuro pod tym adresem ich nie istnieje – jest to WIRTUALNE BIURO. Taką usługę sobie oszuści wykupili. Mają tam tylko usługę odbierania telefonów i korespondencji.

  Jak dzwonicie do nich na niby numer stacjonarny to mają przekierowania automatyczne na komórki – UWAGA NA OSZUSTÓW. Nigdzie ich nie znajdziecie fizycznie. Firma zarejestrowana z siedzibą w Głogowie, gdzie stoi zwykły dom, a człowiek tam mieszkający o niczym nie ma pojęcie – o żadnej działalności w Katowicach.

  NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Numer konta podawany na stronie http://www.marpolbud.eu, jest kontem jakiegoś słupa, człowieka, który nic z tą działalnością nie ma wspólnego. Wystawiają na otomoto auta za połowę ceny ze Szwecji. Auta może i gdzieś istnieją, ale to nie są auta prawdziwymi cenami. WYŁUDZACZE ZALICZEK – UWAŻAJCIE!! bo pewnie za jakieś 2 tygodnie znikną!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  • Witam . Nazywam się Marcin Pluciński i jestem właścicielem firmy MAR-POL-BUD. Autor wpisu jest zapewne jakimś dewiantem internetowym, nawet nie wiem dokładnie kim albowiem nie ma „śmiałości” ujawnić swoich danych obawiając się odpowiedzialności karnej i cywilnej. Sprawdziłem i pod tym nickiem znalazłem mnóstwo prawicowych wypowiedzi i opinii prawnych najwyraźniej osoby znudzonej i bez pracy. Na żądanie firmy usunięto wpisy z money.pl link :http://www.money.pl/forum/oszustwa-w-internecie-wyludzil-3-miliony-dolarow-za-fikcyjne-auta-t3711961.html i na innych portalach więc dewiant umieścił ten sam tekst na niniejszym portalu.
   Przepraszam zaniepokojonych klientów ale nie wszyscy ludzie są normalni. Z pozdrowieniami
   Marcin Pluciński

   VA:F [1.9.20_1166]
   Rating: -2 (from 2 votes)
   • Na to konto przelałem dnia 10-01-2014 kwotę 20900,00zł tytułem: zaliczka na zakup samochodu PROFORMA FV 2014/01/07/07. Dokumenty oczywiście do wglądu.
    Proszę o zwrot tej kwoty na konto z którego przyszła lub zdeponować na innym koncie. Jeśli Pana konto zostało oczyszczone, proszę o przesłanie numeru konta i danych odbiorcy gdzie środki zostały przelane w kolejnym etapie – będzie to trop dla Policji.
    Proszę także o podanie kontaktu do Pana, abyśmy mogli wyjaśnić tę sprawę.

    Robert Ożański
    602 113 873

    VA:F [1.9.20_1166]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Pani Joanno proszę o kontakt, ja chyba też zostałam oszukana
   smolcia81@gmail.com

   VA:F [1.9.20_1166]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Konto jest na moją firmę!!!!!!!

  Rachunek mBiznes konto
  o numerze 45114020040000390274921265 prowadzony w PLN
  na rzecz:
  Pełna nazwa Posiadacza Rachunku: MARCIN PLUCIŃSKI-MAR-POL-BUD
  Adres siedziby Posiadacza Rachunku: UL WINCENTEGO WITOSA 7 67-200 GŁOGÓW
  Adres korespondencyjny Posiadacza Rachunku: ul. RYDYGIERA 59 lok. 2 50-245 WROCŁAW
  REGON: 142363110
  NIP: 6931401431
  reprezentowaną/ym przez:
  Pana / Panią
  1.
  Imię i nazwisko: MARCIN PLUCIŃSKI
  Adres zamieszkania: ul. BOLESŁAWA LIMANOWSKIEGO 51/1 26-612 RADOM
  PESEL: 74112303878
  1. Środki pieniężne przechowywane na Rachunku oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej.
  2. Oprocentowanie to w dniu otwarcia Rachunku wynosi w stosunku rocznym: 0%, z kapitalizacją miesięczną.
  3. Informacja o aktualnie obowiązujących stopach procentowych jest podawana w Tabelach stóp procentowych w mBanku w Polsce dla
  firm, dostępnych:
  1) za pośrednictwem strony internetowej Banku;
  2) za pośrednictwem BOK;
  3) w placówkach Banku
  ze wskazaniem dnia, od którego obowiązują.
  Dokument sporządzony elektronicznie. Nie wymaga podpisu i
  stempla.
  1/ Adres dla korespondencji: mBank S.A., Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2; w przelewach walutowych prosimy podawać następujące
  dane Banku: mBank S.A. (FORMERLY BRE BANK S.A.) RETAIL BANKING Skrytka Pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Nie gadaj głupot złodzieju ja zgłosiłem Cię na policję już w Grudniu jak ktoś chce sie czegoś dowiedzieć to zapraszam 503118656

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Ostrzegałam jak mogłam. Mam nadzieję, ze przynajmnie część osób uniknęła oszustwa. Pluciński zrobił dość przemyślany przekręt, zastanawiam się czy złapią tego oszusta….Wszystkim oszukanym współczuję.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.