Menu Zamknij

Gołym okiem widać już to, przed czym ostrzegali niezależni od władzy ekonomiści. Rząd doprowadził do katastrofy gospodarczej.

Od wielu miesięcy niezależni ekonomiści alarmowali o nadchodzącej katastrofie gospodarczej – wszystkie ich ostrzeżenia w cenzurowanych, prorządowych mediach były przemilczane lub zbywane uśmieszkami. Nic nie znaczyło, że ostrzegają nas ludzie, którzy tworzyli przed laty polskie reformy gospodarcze.

Gomółka, Gwiazdowski, Rybiński, Balcerowicz, Modzelewski, Szewczak i każdy, kto wspomina o polityce prowadzącej do katastrofy, wykasowany zostaje z mainstreamowych mediów lub wyśmiewany jest przez klakierskich „dziennikarzy” pozostających na usługach władzy.

Nadszedł jednak moment, gdy zaciekła propaganda nie jest już w stanie przykryć rzeczywistości: spadek obrotów firm o połowę, spadek sprzedaży w supermarketach o 30%, masowe zwolnienia z pracy, gwałtowna inflacja widoczne są gołym okiem. Niemal każdy ma wśród znajomych osoby, które w ostatnich miesiącach straciły zatrudnienie lub zmuszone były do zamknięcia lub zawieszenia firmy.

Sklepy Biedronki przeżywają oblężenie, a dotychczasowe sklepy delikatesowe typu „Piotr i Paweł” zmuszone zostały do zmiany polityki cenowej i wprowadzenia na półki dyskontowych produktów.

Niestety, katastrofa gospodarcza generuje ogromną ilość negatywnych zjawisk – firmy, usiłując utrzymać się na rynku, masowo stosują oszustwa prowadzące do obniżenia kosztów – pogarsza się jakość produktów i usług, np. żywności, połączeń telefonicznych (większa kompresja przesyłanych danych). Stosowane są liczne tricki ukrywające obniżenie jakości produktów.

Wszystkie te zjawiska istnieją od lat, jednak sytuacja w kraju gwałtownie je spotęgowała, zwłaszcza, że zanika naturalna regulacja wolnego rynku – przechodzi on do historii, zastąpiony przez układy z władzą i zmowy korporacyjne, których kontrola z strony Państwa wyraźnie osłabła – urzędy regulacyjne zajmują się już przeważnie tylko płotkami, nie tykając związanych z monopartyjną władzą oligarchów i korporacji oraz ich klienteli.

O najważniejszych konsekwencjach tej katastrofy postaramy się na bieżąco pisać. Poradzimy też, jak ratować się w sytuacji kryzysu w domowym budżecie. Jest na szczęście kilka sposobów, których zastosowanie stało się w tym momencie dla wielu rodzin niezbędne.

http://wpolityce.pl/artykuly/51975-janusz-szewczak-oglaszam-poczatek-kryzysu-gospodarczego-i-zalamania-sie-finansow-publicznych-w-polsce

 

(20.04.2013)

2 Komentarze

  1. Martaa

    Rząd doprowadził do katastrofy gospodarczej, pewnie trochę się przyczynił, ale biorąc pod uwagę co się dzieje w europie i na świecie władze państwowe powinny się wspierać i działać dla dobra nas wszystkich, a nie bić się między sobą o władzę i zajmować innymi mniej istotnymi sprawami. No tak ale w polityce chodzi już większości tylko o kasę i układy – mam takie wrażenie :/

    • 59 latek

      Gomółka, Gwiazdowski, Rybiński, Balcerowicz, Modzelewski, Szewczak – to tez niszczyciele Polskiej przedsiębiorczości, tylko kiedyś było co niszczyć. Dziś to jest konsekwencja działań tych mędrców ekonomi, rzeka wysycha. Najlepiej maja ci co wyjechali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.