Home » Cenzura, Ideologiczne, Inne, Polityczne, Prawa obywatelskie » Bezprecedensowe zachowania policji. Dziesiątki ludzi dostało wezwania na… 11 listopada, w niedzielę. Straż graniczna zatrzymała na lotnisku w Modlinie delegację węgierską wraz z posłami do parlamentu.

Bezprecedensowe zachowania policji. Dziesiątki ludzi dostało wezwania na… 11 listopada, w niedzielę. Straż graniczna zatrzymała na lotnisku w Modlinie delegację węgierską wraz z posłami do parlamentu.

Niedopuszczalne działania podejmuje rząd przed mającym się odbyć 11 listopada kolejnym Marszem Niepodległości. Z całego kraju nadchodzą doniesienia o zatrzymaniach, bądź wezwaniach na komendy policji w dniu 11 listopada (niedziela!).

Portal organizatorów Marszu Niepodległości podaje, że we Włodawie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz, wraz zaproszeniem do udziału w nim.
W Przemyślu kibice dostają wezwania, w dniu 11.11, do stawienia sie w godzinach rannych na komendę.
W Płocku po meczu z Resovia jest to samo, wszyscy dostają wezwania na 11.11.
Kibice z Białegostoku dostali wezwania na komisariat. Termin wezwania: 11.11.2012.
W Lublinie ABW weszła o 6.00 rano do domów dwóch organizatorów Marszu Niepodległości, rekwirując komputery i nośniki danych, Tamtejsza „Solidarność” użyczyła lokalu do zorganizowania konferencji prasowej w tej sprawie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iysQLQ-4DUs

Portal wPolityce.pl podaje zaś:
Policja zastraszała również przewoźników z Opolszczyzny, którzy zobowiązali się przewieźć zorganizowane grupy na Marsz do Warszawy. Z naszych informacji wynika, że udało się zastraszyć przewoźnika z Kędzierzyna-Koźla.

Policja od organizatorów wyjazdu chce wiedzieć ile osób jedzie, jakim środkiem transportu i chce numer do przewoźnika. Biura podróży są zastraszane i zrywają umowy. Takie mam informacje od kolegi z Wielunia

– opowiadał kilka dni temu dla NGO Jarosław mieszkaniec Byczyny, którego też pytano w pracy jak zamierza dojechać na Marsz.

W Warszawie doszło zaś do skandalu dyplomatycznego – zatrzymano 40-osobową delegację węgierską pod zarzutem… możliwości udziału w Marszu Niepodległości. Akcje przeciw konstytucyjnym prawom zaczynają osiągać rozmiary nieznane od czasów PRL.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/40298-wegierscy-uczestnicy-marszu-niepodleglosci-zatrzymani-na-lotnisku-w-modlinie

Opozycyjna prasa pisze o tworzeniu fikcyjnej demokracji, w której zastrasza się ludzi, morduje niewygodnych świadków i dąży do pełnej kontroli mediów. Niestety, coraz bardziej te twierdzenia wydają się prawdziwe i nie wyolbrzymione.
Jakiekolwiek tłumaczenia policji o działaniach zapobiegawczych nie wydają się wiarygodne, żaden paragraf kodeksu karnego nie przewiduje naruszania praw obywatelskich z powodu tego, że zatrzymany człowiek „może coś zrobić”, np wziąć udział w zamieszkach.

(10.11.2012)

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • email
 • PDF

Jeden komentarz dotyczący Bezprecedensowe zachowania policji. Dziesiątki ludzi dostało wezwania na… 11 listopada, w niedzielę. Straż graniczna zatrzymała na lotnisku w Modlinie delegację węgierską wraz z posłami do parlamentu.

 1. wpis super, wiec wielkie dzieki za jej zamieszczenie. Musze wiecej na ten temat poczytac, mam nadzieje, ze bede mogl to zrobic wlasnie tu. Czekam na kolejne wpisy i zycze milej nad nimi pracy.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.