Home » Ekonomiczne, Konsumenckie » Potężne korki wokół stacji benzynowej w Falęcicach. Jak oszukiwani jesteśmy na cenach paliw.

Potężne korki wokół stacji benzynowej w Falęcicach. Jak oszukiwani jesteśmy na cenach paliw.

Właściciel stacji benzynowej Pegas w Falęcicach koło Białobrzegów postanowił zademonstrować, jak oszukiwani jesteśmy na cenach paliw i postanowił przez kilka godzin sprzedawać paliwo w cenie pomniejszonej o podatki, opłatę paliwową i akcyzę. Jak wiadomo, blisko 50% ceny paliwa to właśnie opłaty narzucone przez Państwo.

W dniu 9 lipca o godzinie 9.00 benzyna kosztowała na tej stacji 2,92 zł za litr, a olej napędowy – 3,06 zł. za litr.
Błyskawicznie wokół stacji utworzyły się potężne korki, największe w historii Falęcic. Policja z trudem powstrzymała zablokowanie drogi S7. Benzyny zabrakło o godzinie 13.00.

O zdarzeniu poinformowali dziennikarze RMF FM. Dopiero następnego dnia okazało się, że sama akcja też była małym oszustwem – została przygotowana we współpracy z tą rozgłośnią, a jej reklamy widoczne były na stacji.

Nie zmienia to faktu, że obłędne narzuty stosowane przez Państwo wobec cen paliw stanowią poważny hamulec dla gospodarki kraju i każą zastanowić się nad kompetencjami kolejnych ministrów gospodarki. Każdy ekonomista wie, że obniżanie podatków, zwłaszcza zawartych w cenach energii, jest głównym motorem napędzającym rozwój gospodarczy.
Obecnie rządząca partia pod tym hasłem szła zresztą do wyborów – wszystko jednak robi odwrotnie niż obiecywała.

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-paliwowy-)raj-podatkowy-w-falecicach-benzyna-za-3-zl,nId,621159,repId,41615467

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.07.2012

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Jeden komentarz dotyczący Potężne korki wokół stacji benzynowej w Falęcicach. Jak oszukiwani jesteśmy na cenach paliw.

  1. […] Trzy lata temu właściciel jednej ze stacji paliw, w porozumieniu z rozgłośnią RMF FM, na chwilę obniżył cenę sprzedawanej benzyny do poziomu bez podatkòw i akcyz, wywołując zamieszanie na drodze. Pisaliśmy o tym tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.