Home » Cenzura, Ideologiczne, Medialne, Polityczne » W miastach nie mogą bronić TV Trwam – według cenzora Onetu.

W miastach nie mogą bronić TV Trwam – według cenzora Onetu.

Ponad 200 tysięcy osób zgromadziło się w niedzielę w na Jasnej Górze w Częstochowie na pielgrzymce słuchaczy Radia Maryja. Homilię w czasie mszy wygłosił ks. biskup Kazimierz Ryczan, ordynariusz diecezji kieleckiej. W jednym z fragmentów wypowiedział następujące słowa:
„Odmawia się katolikom obecności na szeroko pojętym multipleksie. Dwa miliony 300 tysięcy obywateli zwróciło się z prośbą do konstytucyjnych ciał i upomniało się o równość. ten głos należy pomnożyć kilkakrotnie, bo oni mają swoje dzieci, znajomych, przyjaciół, sąsiadów. Liczne rady gminne i miejskie uchwaliły petycje. Setki tysięcy ludzi protestuje w marszach. Wszyscy są dziećmi Polski”

Notka na Onecie poświęcona wydarzeniu i zawierająca powyższy fragment kazania zawiera zdumiewający skrót, z pewnością nie związany z brakiem miejsca w akapicie, wyraźnie intencjonalny, bez żadnego uzasadnienia redakcyjnego. Wycięte zostało tylko jedno słowo: „miejskie”, które stało w sprzeczności z głównym przekazem propagandy: słuchacze o. Rydzyka są ze wsi, w miastach ich nie ma i kropka. A raczej trzy kropki…

Pokazana poniżej ingerencja jest śmieszna i płaska, a jednak z tego typu manipulacjami mamy do czynienia codziennie w masowej skali. Umysły słuchaczy mają mieć stale kodowane pożądane skojarzenia:

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sprawa-tv-trwam-tematem-pielgrzymki-apel-do-prezyd,1,5183126,wiadomosc.html

Poniżej zapis całej uroczystości wraz ze wspomnianą homilią:

 

 

W obronie Telewizji Trwam i wolności słowa wydało uchwały i oświadczenia kilkadziesiąt rad miejskich w Polsce., m.in. Skierniewic, Nowego Sącza, Żyrardowa, Siedlec, Sulejówka, Lublina, Płońska, Zakopanego, Jasła, Ełku, Łukowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Żywca, Bochni i wielu innych.

W wielu miastach za uchwałami głosowali też członkowie PO, uznając, że sprawa wolności słowa jest nadrzędna i stanowi istotę demokracji.

Przykładowe protesty:

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1142501

http://bip.zyrardow.pl/aktualizacja/data/pliki/8981_S22C-112053114281.pdf

http://bip.sulejowek.pl/plik,530,nr-xxiii-194-2012-w-sprawie-apelu-rady-miasta-sulejowek-do-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji-o-uwzglednienie-wniosku-fundacji-lux-veritatis-nadawcy-tv-trwam-o-uzyskanie-koncesji-na-nadawanie-programu-na-tzw-multipleksie-cyfrowym.pdf

(9.07.2012)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Jeden komentarz dotyczący W miastach nie mogą bronić TV Trwam – według cenzora Onetu.

  1. […] Cenzura dosłowna nie jest stosowana często, ponieważ w razie zdemaskowania i nagłośnienia najszybciej przynosi szkody cenzurującemu. Jest stosowana w ostateczności, gdy inne środki zawiodą lub gdy dotyczy sprawy krytycznie istotnej dla cenzurującego. Opisaliśmy to np. w przypadku manipulacji lewicowego portalu Onet: http://oszustwo.eu/archives/1795 […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.