Home » Ideologiczne, Inne, Kryminalne, Polityczne » Trwa wybielanie zbrodni komunizmu. Już wiadomo, dlaczego rzecznik Euro 2012 nawołuje do łamania prawa.

Trwa wybielanie zbrodni komunizmu. Już wiadomo, dlaczego rzecznik Euro 2012 nawołuje do łamania prawa.

Powszechne oburzenie wzbudziły wczorajsze wypowiedzi Juliusza Głuskiego, rzecznika prasowego Euro 2012, który w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej oświadczył, że kibic ze swastyką na piersiach, jeśli będzie próbował wejść na stadion, zostanie aresztowany, zaś kibic z sierpem i młotem lub podobizną któregoś ze zbrodniarzy komunistycznych zostanie wpuszczony bez problemu. Jak wiadomo, prawo zabrania propagowania ideologii totalitarnych, tak samo traktując narodowy socjalizm, jak i komunizm. Zbrodnie komunistyczne były o wiele większe niż zbrodnie nazistowskie, trudno więc traktować takie wypowiedzi inaczej, niż próbę wybielania tych pierwszych.
Nagranie tutaj.

W sieci już dzień wcześniej pojawiły się ilustracje porównujące obu totalitaryzmy:

 

Nie minęła doba, gdy na Facebooku pojawiło się zdjęcie pana Głuskiego, które wszystko wyjaśnia. Otóż został on sfotografowany w koszulce z podobizną zbrodniarza komunistycznego Che Guevary:

 

Rozumiemy, że kontynuuje on starą tradycję PZPN-owską. Kadra tej instytucji do dziś składa się z dawnych działaczy PZPR, walcząc z antykomunistycznymi hasłami na stadionach.

Trudno oczekiwać dymisji od kogoś takiego, jednak wzywaniem do łamania prawa powinna zająć się prokuratura. Czy to zrobi?

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu kibice z Płocka stanęli przed sądem za antykomunistyczny transparent z przekreślonym sierpem i młotem z oskarżenia o… propagowanie komunizmu!

Dziś w związku z tym pojawił się na Facebooku ponury dowcip:

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Drukuj
  • email
  • PDF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.